Report Ovacopi #1

Report Ovacopi #1

V pátek 16. listopadu 2012 se uskutečnilo historicky první setkání naší komunity OVACOPI. Sešli jsme se v počtu čtyřiceti lidí v Coworkingovém centru VIVA Ostrava, jemuž ještě jednou děkuji za rychlou organizaci po nepředpokládaném krachu původních prostor.

Na úvod jsme si prostřednictvím Lucie Palkoskové, členky společnosti H1.cz, představili specializovaný barcamp pro copywritery CopyCamp, který proběhne už tuto sobotu 24. listopadu. I my máme tu možnost se konference zúčastnit a představit zde projekt OVACOPI. Po té jsme se vzájemně představili a mohl začít samotný program.

Daniel Maslovský - Copywriting: Co, kde, jak a za kolik?

Daniel je zkušený copywriter vlastnící projekt Text-pilot. V současné době také spolupracuje se společností Craneballs, kde se věnuje psaní pro hry. Daniel nás uvedl do problematiky copywritingu a vysvětlil nám, kde všude copywriting najdeme.

Pokud chceme být úspěšnými copywritery, měli bychom se naučit pořádně psát a postupovat dle 7 základních pravidel pro psaní reklamních textů:

Pracujte sami na sobě a učte se. Nechejte se inspirovat, čtěte, poslouchejte a vnímejte.

Daniel se prezentace skvěle ujal a tím vytvořil senzační start pro celý program.

Aleš Gavlas - Co je PR, čím se liší od reklamy, jak se dělá a jaké má přínosy?

Jako druhý přednášející vystoupil Aleš Gavlas, expert na komunikaci a PR s rozsáhlými zkušenostmi z ČR i ze zahraničí. Aleš nám vysvětlil, co jsou Public Relations a jaký je rozdíl mezi PR a reklamou.

Vysvětlil také, jak fungují média a popsal vztah mezi novinářem a PR specialistou. Vyprávěl nám také o tom, jak vypadá běžný den v PR agentuře a co by měl PR expert umět. Nejdůležitějším aspektem PR je komunikace!.

Jakub Trpiš - Psaní koníčkem

Jakub je majitelem internetového portálu uspesne.eu a zároveň spisovatelem.

Na svém kontě má již románovou prvotinu s názvem Volba odrážející zájem o duchovní literaturu a duchovno vůbec. Kniha vyšla v květnu 2012 a je rozdělená na 3 části: Já, my a společnost. Vypráví o hrdinovi Tomášovi, který hledá v dnešním světě štěstí. V současné chvíli Jakub pracuje na další knize, jedná se o fantasy s pracovním názvem Landia.

Na internetovém portále uspesne.eu se Jakub snaží předávat dál pozitivní energii a věnovat se spokojenému a naplněnému životu.

Nakonec jsme si shrnuli zásady tvůrčího psaní a řekli jsme si pár rad do začátku:

Byla jsem nadšená a dojatá tím, kolik lidí se zúčastnilo, hlavně spousta nových tváří. Po odprezentování všeho, co bylo v plánu, jsme se přesunuli do vedlejší restaurace Vitalita, kde jsme pokračovali ve velmi příjemném networkingu.

Pro příště se vynasnažím napravit svůj prohřešek a připravit prezentujícím alespoň něco k pití. A také zajistit více placek, které se na všechny nedostaly (z dílny Bad Gees). Každopádně laťka je nasazena opravdu vysoko a už teď se těším na další setkání, které proběhne koncem února.

Děkuji Vám za Vaši účast a budu se těšit opět v únoru!

Květka Lišková
Květka Lišková
zakladatelka a organizátorka setkání OVACOPI
Přijď na příští Ovacopi